понедельник, 23 ноября 2015 г.

Урок в 6 класі

Тема: Відношення. Основна властивість відношення.
Мета : продовжити формувати вміння та навички учнів з теми відношення двох чисел;                          домогтися засвоєння основної властивості відношення та вміти застосовувати дані                      вміння до розв"язування вправ;  розвивати мислення, розумову активність; виховувати              уважність та цікавість до вивчення математики.

Тип уроку:  закріплення знань та вмінь.

Обладнання: конспект уроку; таблиця.

Девіз уроку: "Математика здає свої фортеці
тільки сильним та сміливим"
А.Конфорович

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап.

Перевіряємо готовність учнів до уроку

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Перевіряємо рівень засвоєння матеріалу за попередній урок шляхом проведення математичного диктанту.

Математичний диктант зі взаємоперевіркою

1. Запишіть відношення числа 7 до 9 ( 5 до 7).
2. Чому дорівнює відношення чисел 30 до 5 (45 до 9 ).
3. Відношення якого числа до числа 8 дорівнює 9 (6 дорівнює 7)?
4. Відношення числа 27 до а (54 до а) дорівнює 3 ( 9 ). Яке число а?
5. Знайдіть відношення 10 хв до 1 год (30 хв до 1 год).
6. Замінити відношення 0,3:0,5 (2,7:0,3) відношенням натуральних чисел.
Кожне завдання оцінюємо 1 балом, максимальна кількість балів - 6.
ВІДПОВІДЬ: І варіант
1- 7:9; 2 - 6;3.- 72; 4 - 9; 5 - 10:60=1:6=0,16; 6. -  3:5.
ІІ варіант
1. - 5:7; 2. - 5; 3. - 42; 4. - 6;5 - 30:60=1:2=0,5; 6. - 27:3.

ІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь

Виконання усних вправ
1. Скоротити дріб : 2/4; 12/15; 25/35; 30/42; 2*5/7*5.
2.Виразити :
1) 1 т. у  центнерах; 2) 5 дм у сантиметрах; 3) 7 грн у копійках.
3.Як інакше називають частку чисел 7 і 9? 
4. Скоротити відношення : 4:6; 9:12; 12:24;36:6.
Виконання письмових вправ
Працюємо за підручником математика 6 кл (автор О.С.Істер)
 Вправа 518
1) 25:35=5:7=5/7; 2) 50:40=5:4=5/4=1+1/4; 3) 102/40=51/20
Задача 516
1)3,6:2,4=36:24=6:4=3:2=1,5 (р) більше яблук ніж груш.
2 частини складають груші, а 3 частини - яблука від привезених фруктів.
Вправа 520
1)3:2/5=3*5/2=15/2=7,5;  2) 5/11:7/11=5/11*11/7=5/7; 3) 0,2:1,2=2:12=1:6=1/6.
Вправа 522
х:16= 3/4;  х=3/4*16=3*4=12
ІІІ. Підсумок уроку
1.Повторюємо основні понятя закріплені на уроці.
2.Працюємо з картками:
Варіант 1
1. Частку чисел 8 і 13 можна записати так __________________________
2.Відношення 17 до 34  записати у вигляді дробу ________________
3. Якщо кожне число з відношення збільшити в 7 разів, то їх відношення   _________________
Варіант 2
1. Частку чисел 9 і 35 можна записати так __________________________
2.Відношення 13 до 43  записати у вигляді дробу ________________
3. Якщо кожне число з відношення збільшити в 9 разів, то їх відношення   _________________
ІV. Домашнє завдання
1. Повторити теоретичний матеріал за параграфам 20.
2. Виконати вправи: 517, 521, 523.






Комментариев нет:

Отправить комментарий