Урок алгебри в 7 класі
Тема уроку: Застосування
різних способів розкладання многочленів на множники.
Мета уроку: • Систематизувати і узагальнити знання і
вміння про різні способи розкладання многочлена на множники;
• Сформулювати загальний алгоритм виконання дій під
час розкладання многочлена на множники
декількома способами;
• Формувати навички застосування різних способів розкладання многочленів
на множники;
• Розвивати логічне мислення та навички колективної і самостійної роботи.;
• Виховувати увагу та спостережливість.
Тип уроку: застосування знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання: конспект уроку; картки з завданням , індивідуальні
оціночні листи.
Епіграф до уроку:
" Не досить оволодіти премудрістю, потрібно також вміти користуватися нею."
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Повідомлення теми та мети уроку, ознайомлення з порядком заповнення листків самооцінювання та з епіграфом уроку.
ІІ. Перевірка домашньої завдання
Почнемо з перевірки домашньої роботиза готовими записом на дошці.
ІІІ. Актуалізація опорних знань, умінь, навичок.
Сьогодні
ми продовжимо працювати над темою
«Розкладання многочленів на множники»; згадаємо способи розкладання многочленів на множники; розвиватимемо
логічне мислення та навички колективної і самостійної роботи.Сподіваюся, що кожен виявить
глибокі знання. І зараз ми з’ясуємо
як ви засвоїли теоретичний матеріал.
Інтерактивна вправа "Мікрофон"
1.
Що таке одночлен?
2.
Що таке многочлен?
3.
Який многочлен є
записаним у стандартному вигляді?
4. Що називають членами многочленами?
5. Які члени многочлена називають подібними?
6. Назвіть способи розкладання многочлена на множники?
А зараз перевіримо практично - тест на картках
Варіант 1
1. Винесення за дужки
спільного множника
|
А З0аn - 6а3n3
|
2. Метод групування
|
Б ab+ac-b-c
|
В -3ax+6ay
|
|
Г 4а³- 8a³c³
|
|
Д 25x²-y²+5х-у
|
|
Е 4 a³+8а
|
Варіант 2
1. Винесення за дужки
спільного множника
|
А 9a³+3в³а
|
2. Метод групування
|
Б 4ab+ac-2b-c
|
| В 16с3 + 20с2 Г ax + ay + 5x + 5y Д 12а³b + 8а²b² Е 25а-5ав |
Оцінювання 1 б за кожне завдання тесту , а за опитування 0,5 б за правильну відповідь. На дошці демонструється відповіді на завдання тесту.
І варіант 1.- А,В,Г,Е. 2. - Б,Д.
ІІ варіант 1.- А,В,Д,Е. 2. - Б,Г.
Учні виконують
самоперевірку . Заповнюємо листок самооцінювання.
ІІІ. Застосування знань, умінь і навичок
Перш ніж розв"язувати вправи роззв"яжемо кросворд
1.Вигляд одночлена, коли він містить тільки один числовий множник, а кожна змінна входить тільки до одного множника.
2. Добуток чисел, змінних і їх степенів.
3.Числовий множник одночлена, записаного в стандартному вигляді.
4.Члени многочлена, що відрізняються тільки коефіцієнтами.
5.Рівність, що містить невідомі.
1.
|
с
|
Т
|
а
|
н
|
д
|
а
|
р
|
т
|
н
|
и
|
й
|
|||
2.
|
о
|
д
|
н
|
о
|
ч
|
л
|
е
|
н
|
||||||
3.
|
к
|
о
|
е
|
ф
|
і
|
ц
|
і
|
є
|
н
|
т
|
||||
4.
|
п
|
о
|
д
|
і
|
б
|
н
|
і
|
|||||||
5.р
|
і
|
в
|
н
|
я
|
н
|
н
|
я
|
Ключовим словом кросворду є жіноче ім"я "Софія"
На нашому уроці ми познайомимося з видатною жінкою-математиком С.В.Ковалевською.
Софія Василівна Ковалевська народилась 15 січня 1850 р. в Москві. Батько її — Василь Васильович Крюковський був військовим.Змалку в дівчини проявилися такі риси характеру, як зосередженість, наполегливість у досягненні мети і цілковита самостійність. Читати Соня навчилася сама. Пізніше до дітей взяли вчителів. Гувернантка-англійка вчила Соню хороших манер і англійської мови. Учитель Малевич викладав російську граматику, літературу, математику та інші предмети. Він був широко освіченою людиною, передовим педагогом.Спочатку арифметики Соня не любила, але згодом захопилась нею: вона розв'язувала задачі за допомогою різних комбінацій чисел, виявляючи в цьому неабияку кмітливість. Малевич дав їй вивчати двотомний курс арифметики французького математика Бурдона, написаний для студентів Паризького університету. Вивчення геометрії також ішло успішно. Інколи, вислухавши доведення вчителя, вона доводила деякі теореми по-своєму.
Коли Соні сповнилось 14 років, під час зимового перебування родини Кркжовських у Петербурзі викладачем математики до неї запросили лейтенанта флоту О. М. Страннолюбського. Вже на перших заняттях викладача здивувало те, що дівчина так швидко засвоювала перші поняття з вищої математики — поняття границі, похідної тощо, "начебто вона їх раніше знала".
Соня пояснила: "У ту хвилину, коли ви пояснювали мені ці поняття, мені раптом пригадалося, що все це було написано в лекціях Остроградського, якими була обклеєна наша кімната, і саме поняття про границю здалося мені давно відомим".
На наступних уроках ми продовжимо знайомитися з видатною українською жінкою-математиком.
Розвязування вправ
1. Розкласти многочлен на множники, і отримавши відповіді скористатися кодом відновідю, і отримаємо рік народженння С.В.Ковалевської:
1.(а-в)*(а-в)+с*(а-в); 2. с*с*(с+х)+х+с; 3.ав+вс+са+с*с; 4. х*(1+у)+у*(1+у)
Код відповідь:0 - (х+у)*(1+у); 1- (а-в)*(а-в+с); 5 - (а+с)*(в+с); 8 - (с*с+1)(х+с)
1850 рік народження С.В.Ковалевської.
2.Встановимо дату її народження. Обчислити значення виразу, якщо а=1500.
1501а-а*а+1501-а+1501(а+1)-а(а+1)= (а+1)(1501-а)=(1500+1)(1501-1500)=1501*1=1501 , тобто 15 січня -15.01.
3. Спростити вираз:
1)7a2b2 - 7b4; 2)6aс - 9с - 24abc + 36bc.
ІV .Підсумок уроку
Підводимо підсумок нашого уроку, сподіваюся сьогоднв ви дізналися багато цікавого і показали свої знання тому перевіримо чи всі заповнили свої листки самоооцінювання.
№
|
Вид завдання
|
Кількість балів
|
1. |
Домашнє завдання (2б) |
|
2. |
Мікрофон (3б) Тест(2 б) |
|
3. |
Кросворд (2б) |
|
4. |
Розв"язування вправ(3б) |
|
5. | Разом |
V. Домашнє завдання
1. Повторити теоретичний матеріал.
2. Знайти короткі відомості про С.В.Ковалевську, і скласти невеличкий кросворд
3 . Впр. 536, 560, 568.
Комментариев нет:
Отправить комментарий