Тема: Додавання і віднімання
многочленів.
Мета:
Активізувати знання
та вміння з розкриття дужок перед якими
стоїть знак «-» чи «+»; закріпити поняття: многочлен, подібні члени,
стандартний вигляд многочлена, зведення подібних членів многочлена; навчити
використовувати правила на знаходження суми та різниці многочленів; вчитися
застосовувати теоретичні знання до розв’язування рівнянь та задач.
Розвивати
інтелектуальні здібності та логічне мислення .
Виховувати
культуру мови та культуру математичних записів.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань та вмінь.
Обладнання: роздатковний матеріал ( листок
самооцінки, тест, завдання), електронна презентація Power Point.
Девіз уроку:
«Знати, мислити, вміти, діяти»
Хід уроку
I.
Організаційний момент.
Вітання учителя та учнів.
Добрий день! В добрий час!
Рада діти бачить вас.
І сама до вас прийшла,
І гостей вам привела.
Бачу по ваших очах, що ви
затаїли подих, зацікавились тим, що чекає на вас сьогодні на уроці. Ми з вами
будем вивчати нову тему, а це означає що ви підніметесь ще на одну сходинку
знань у світі математики. А який у вас настрій? Чи готові ви до праці. Покажіть
мені себе за допомогою смайликів.
Я бачу, що немає байдужих, а це
головне в житті.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Перед тим ,як перейти до вивчення нового
матеріалу, перевіримо правильність розв’язання
д/з. Перевіряємо наявність д/з в зошитах.
Протягом уроку кожен з вас зможе
отримати оцінку. Вашим завданням буде фіксувати зароблені бали у вигляді
смайликів у зошит.
III.
Актуалізація опорних знань учнів
А зараз ми повторимо матеріал, вивчений раніше, який буде
потрібен нам на уроці.
Ø Інтерактивна
вправа «Мікрофон»
1. Який
вираз називають одночленом? Навести приклад.
2.
Дайте означення многочлена.
3. Що
називають членами многочлена?
4. Які
члени многочлена називають подібними?
5. Що
називають степенем многочлена?
6. Сформулювати правила розкриття
дужок (перед якими «+» або «-»).
ОЦІНЮВАННЯ
Хочу сказати вам, що многочлени – це фундамент, на якому
стоїть велична будівля алгебри. Дії з
многочленами знаходять широке вживання при розв’язанні різного роду вправ, як в 7 класі, так і в
старших класах. Багато учених працювали над цією темою. У 1799 р. німецький вчений Гаусс довів основну
теорему алгебри многочленів з комплексними коефіцієнтами, в кінці XVIII ст французький математик Безу довів
основну теорему многочленів з дійсними коефіцієнтами.
Усні вправи
А)
Розкрити дужки:
B) Назвати подібні члени многочлена:
ОЦІНУВАННЯ
ІV. Вивчення нового
матеріалу
Сформулюємо алгоритм
додавання і віднімання многочленів:
1) Розглянути приклади: (розібрати де дужки обов’язкові, а де ні)
№1 Знайти суму многочленів:
-3a2 -5ab +2b2 та 5a2+6ab +4
№2 Знайти різницю
многочленів:
5a3+3a2+a-7 та -2a3+7a+6
ОЦІНЮВАННЯ
То отримуємо такий алгоритм роздаємоєна парту
V.
Закріплення знань та вмінь
Розв’язування письмових вправ
№ 401 (а,в)- коментуючи кожний етап.
а)
в)
№ 402 (а,б), 406 (а,в)
№ 229 за підручником О.С.Істер.
ОЦІНЮВАННЯ
2)Робота в
парах. Працюють над тестами (взаємоперевіркою)(5 хв.)
Завдання І варіант.
Тест Зараз ми перевіримо чи всі з вас
піднялись на сходинку вище на нашому шляху до Знань. Ви виконаєте тест на
окремому листку. За правильне розв’язання отримаєте додаткові 2 бали.
Розв'язавши правильно тести , ми разом з вами складемо прислів'я.
Тест
Варіант 1
1.
Який із виразів є
многочленом?
д)
|
з)
|
і)
|
и)
|
-7ау
|
а2+0,5а
|
3а3∙8х
|
-9х∙ху
|
2.
Вкажіть многочлен четвертого степеня:
ї)
|
о)
|
р)
|
н)
|
3x+2xy7
|
2x+5
|
4xy+3
|
4х4+11
|
3.
Який із виразів є многочленом стандартного вигляду?
а)
|
б)
|
в)
|
г)
|
1,9 + 29ab7
|
7х2 ∙2х+0,8у
|
ab7∙2а
|
4а2-3+6а2+3
|
4.
Виконайте дії: (3х-5у)+(4х-3у)
к)
|
л)
|
м)
|
н)
|
-х-2у
|
х-8у
|
7х-2у
|
7х-8у
|
5.
Виконайте дії: 2х2-х+2-( -3х2-2х+1)
н)
|
о)
|
п)
|
р)
|
5х2+х+1
|
5х2+х+3
|
5х2+3х+1
|
2х2+х+1
|
6.
Знайдіть значення виразу: 2а-в+(-2а+в), якщо а
,
в=2
ц)
|
щ)
|
ю)
|
я)
|
2
|
18
|
-6
|
0
|
Варіант 2
1.
Який із виразів є многочленом?
ц)
|
щ)
|
ю)
|
я)
|
3а3-8х
|
-7ау
|
-8а∙ху
|
а2 ∙0,5а
|
2.
Вкажіть многочлен шостого степеня:
г)
|
д)
|
е)
|
є)
|
4xy+3
|
3x+2x7
|
4х6+15
|
2x2+5
|
3.
Який із виразів є многочленом стандартного вигляду?
о)
|
п)
|
р)
|
с)
|
7х2 ∙2х+0,8у
|
13с+29ab7-4с
|
ab7∙2b
|
4а2-3х+6у2+3
|
4.
Виконайте дії: (8х-9у)+(6х-3у)
д)
|
з)
|
і)
|
и)
|
12х-8у
|
2х-12у
|
14х-2у
|
14х-12у
|
5.
Виконайте дії: 4у2+3у+3-(-2у2+3у+2)
к)
|
л)
|
м)
|
н)
|
2y2+3y+5
|
6y2+1
|
5y2+y +1
|
6y2+5
|
6.
Знайдіть значення виразу: х+у-(х-у) при у=2, x=1
а)
|
б)
|
в)
|
г)
|
4
|
-3
|
1
|
6
|
А тепер увага на екран. Звіряємо відповіді з вашими
записами в зошиті. Ви побачили свої помилки зараз, якщо такі є.
Читаємо літери зверху вниз. Маємо прислів'я - «знання це сила!». Що ви можете сказати
про нього, що це означає?
Досвідчена людина почуває себе впевнено, у неї багато
друзів. Навчатися, звичайно, не завжди просто, але коли освоюєш щось нове, це
значить, що ти розвиваєшся. Коли для тебе відкривається щось невідоме, коли
виходить те, чого раніше не міг зробити, це викликає почуття самоповаги. Людина
протягом всього життя отримує нові знання.
Учиться важко, необхідно і цікаво!
Фізкультхвилинка.
Із-за парт всі миттю встали,
Гарно спинки підрівняли.
Вгору тягнемось усі,
Мов трава в дрібній росі.
Потім легко всі присіли,
Наче ноги заболіли.
Потім встали, руки в боки
І зробили два підскоки.
Каблучками цок-цок-цок
І продовжимо урок.
1.
Робота біля дошки.
№ 410 (а) ст. 94 розв’язує вчитель на дошці з коментуванням учнів 2-ої групи
№410 (б, г) розв’язують учні по одному біля дошки
Завдання для всього класу № 429* ст. 97
Магічний квадрат – квадратна таблиця заповнена числами таким чином, що сума чисел у кожному
рядку, кожному стовпчику і на обох діагоналях однакова.
Учні одночасно по 1 з ряду виходять до дошки. Перевіряють спочатку для
кожного ряду, стовпчику, діагоналі.
VI.
Підведення підсумків.
Діти, ми сьогодні з вами підіймались по сходинках знань.
·
Чи вдалося нам це зробити?
·
Що нового ви сьогодні дізнались?
·
Яких вчених ми сьогодні згадували?
·
Що сподобалося найбільше?
·
Що запам’яталось?
·
Чи є ще до чого прагнути?
VII.
Домашнє завдання.
Для закріплення знань вам
необхідно виконати завдання:
1) Вивчити § 11, повторити -10
2) Розв’язати: № 403 (б, в), 405(а,б), 409(а,в)
У вас на столах лежать листи
самооцінки, заповніть їх.
Обведіть кружечком (цифру ) те,
що ви навчились робити.
1.Розкривати дужки.
2.Зводити подібні члени многочлена.
3.Визначати степінь многочлена.
4.Зводити многочлени до стандартного вигляду.
5.Додавати многочлени.
6.Віднімати многочлени.
7.Розв’язувати рівняння.
8.Доводити тотожність.
Який у вас настрій?
- зрозумів, але потрібна допомога
- зрозумів, але потрібна допомога
- зрозумів все;
- зрозумів
і можу надати допомогу товаришам.
VIII.
Рефлексія
Як ви гадаєте, 45
хв. вашого життя пройшли з користю?..
Знання –
це скарб, а вміння вчитись – ключ до нього.
Комментариев нет:
Отправить комментарий